MOJE FINANSE - Z KLASY DO KASY

Klasa Id  od grudnia 2005r do marca 2006r. uczestniczyła w III edycji ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego Moje Finanse Z KLASY DO KASY. Uczniowie przez cztery miesiące inwestowali pieniądze na wirtualnej giełdzie. Uczestnicząc w projekcie, poznali zasady funkcjonowania giełdy oraz nauczyli się, jak inwestować, by zarobić, a nie stracić pieniędzy. Zadanie wcale nie okazało się łatwe, bo już po miesiącu kilka zespołów z województwa zachodnopomorskiego odpadło z rywalizacji, ponieważ ich inwestycje nie przyniosły zysku.

Nasze zespoły zaprezentowały się dobrze, bo nie tylko nie odpadły z rozgrywek, a nawet udało się im powiększyć kapitał początkowy.

W nagrodę 5 najlepszych drużyn z  klasy Id  Gimnazjum nr 11 otrzymało Certyfikaty Inwestora.

Patronami konkursu są m. in.: NBP, Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Gazeta Wyborcza.

Uczniom gratulujemy zdobytych umiejętności, życząc im owocnego lokowania pieniędzy na prawdziwej giełdzie. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała pani Agnieszka Ostrowska.